30 de primari PSD au trecut la PNL!

Deputatul USR Ionut Mosteanu precizeaza ca in ultimele zile peste 30 de primari social democrati s-au transferat la PNL si apreciaza ca liberalii „nu au inteles nimic” din votul la alegerile europarlamentare si prezidentiale, scrie Aktual24.ro

„Doar in ultimele zile, peste 30 primari PSD s-au transferat la PNL. Se adauga altor zeci de traseisti – primari si viceprimari PSD transferati deja. La Pitesti, viceprimarul PSD este candidatul PNL. La Iasi, PSDistul Chirica. Prin toti acesti primari, pesedismul supravietuieste”, scrie Mosteanu pe Facebook.

Mosteanu, candidat al USR pentru functia de primar al municipiului Pitesti, adauga ca Romania nu poate fi reconstruita „cu aceiasi oameni care au tinut comunitatile noastre in subdezvoltare”.

„PNL nu a inteles nimic din votul la europarlamentare si prezidentiale. Nu putem reconstrui Romania, comunele si orasele noastre, cu aceiasi oameni care au tinut comunitatile noastre in subdezvoltare si au incurajat 4 ani regimul lui Dragnea. Nu au facut nimic 30 ani. Vor face ei mai bine acum?”, scrie deputatul.

El adauga si o lista de 55 de primari „traseisti”, conform informatiilor aparute in presa:

Mihai Chirica – Iasi; Sorin Apostoliceanu (viceprimar PSD) – Pitesti; Costan Morar – Dej; Cristian Matei – Turda; Gabriel Costea – Feleacu; Viorel Ghic – Marisel; Nicolae Fagadar – Aiton; Aurel Giurgiu – Luna; Calin Fargaciu – Sandulesti; Mircea Bagarean – Aschileu; Dumitru Oltean – Mintiu Gherlii; Tiberiu Zelencz – Mica; Simion-Casian Rus – Cuzdrioara; Ioan Moncea – Jichisu de Jos; Gavrila Oros – Ceanu Mare; Stefan Timofte – Tomesti; Iulian Marcu – Ungheni; Georgel Popa – Mosna; Catalin Martinus – Dobrovat, Iulian Chirila – Tiganasi, Costel Hugianu – Stolniceni – Prajescu; Dumitru Mihailuc – Valea Lupului; Gabriel Istrate – Podu Iloaie; Vili Pasare – Dragotesti, Romulus Baldea, fost primar la Telesti; Marian Tataru – Ionesti; Aurariu Coman – Godinesti; George Predescu – Ocna Sibiului; Marin Voicu – Ciorani; Tudor Sandu – Paulesti; Marian Torok – Mediesu Aurit; Petru Marocico – Ulma; Bogdan Loghin – Radauti; Marian Voicu – Ciorani; Mircea Pop – Cuzaplac; Alexandru Spataru – Garbou; Eugen Terec – Creaca; Albert Nicolae – Fildu de Jos; Ioan Barou – condamnat definitv, Bocsa; Liliana Moldovan – Ceanu Mare; Marian Slivilescu – Tismana; Viorel Ionescu – Harsova; Jean Jipa – Ogrezeni; Marian Ivan, finul Gabrielei Firea – Pantelimon; primarii din Buces si Sarmizegetusa. Se adauga alti 10 primari din Teleorman.

Editor:Diaspora Europeană

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: